• DOLAR
  5,6999
  %0,05
 • EURO
  6,3170
  %0,07
 • ALTIN
  269,92
  %0,07
 • BIST
  107.529
  %0,64
İşten çıkarılan arkadaşları için oturma eylemi sürüyor

İşten çıkarılan arkadaşları için oturma eylemi sürüyor

Sivas’ta Kangal ilçesinde başlatılan oturma eylemi sonucu işten çıkarılan 20 işçinin 18’i geri alınırken geri kalan 2 arkadaşları için oturma eylemine devam ediliyor.

Sivas’ın Kangal ilçesinde bulunan Termik Santralde bir taşeron firma bünyesinde çalışan yaklaşık 130 işçiden 20’sinin geçtiğimiz haftalarda işten çıkartıldığı ileri sürüldü. İşçiler işten çıkartılan arkadaşlarının geri alınması için ilçe merkezinde dövizler açıp oturma eylemi başlattı. Eylemin başlaması ile gruplar halinde 18 işçi geri alındı. İki işçi ise dışarıda kaldı. Geri alımlarına rağmen başlatılan eylem, kalan iki işçi için sürdürülüyor. İşçi sözcüleri yaptıkları açıklamada, “Biz yaklaşık 20 yıldır burada hizmet veriyoruz. Bir neden gösterilmeden işten uzaklaştırılmıştık. Başlattığımız eylem üzerine 18 arkadaşımız geri alındı. 2 arkadaşımız dışarıda kaldı. Onlarda geri alınana kadar eylemimizi sürdürmekte kararlıyız” dediler.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir