İstanbul’daki patlamada yaralanan Sadettin Çevik: ‘O an şoka girdim ve kendimi bir iş yerine attım’

İstanbul’daki patlamada yaralanan Sadettin Çevik: ‘O an şoka girdim ve kendimi bir iş yerine attım’
11:00 - Kasım 15 2022 Salı

İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırıda yaralanan ve Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki tedavisinin ardından taburcu edilen Hisarcıklı 59 yaşındaki Sadettin Çevik, saldırı anını anlattı.

İki aydan beri İstanbul Kayaşehir’deki bir inşaatta çalıştığını söyleyen Sadettin Çevik, ”Pazar günü Taksim’e arkadaşlarla gezmeye gitmiştim. Arkadaşlarımdan ayrıldıktan sonra saat 17.00 sıralarında yaklaşık 20 metre arkamda büyük bir patlama oldu. Her yer cam ve çerçeve kırıklarıyla doluydu. O an şok geçirdim ve kendimi bir iş yerine attım. Daha sonra Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki tedavi altına alındım. Doktor, patlamanın şiddetiyle sağ kulak zarımda zedelenme olduğunu ve zamanla geçeceğini söyledi. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, hastanede beni ziyaret ederek “geçmiş olsun” dileklerini iletti. Bana nereli olduğumu sordu. Kendisinden Allah razı olsun. Patlamada ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Verilmiş sadakamız varmış” diye konuştu.

Mustafa Akçay

İLGİLİ HABER

Beyoğlu’ndaki saldırıda bebek arabası parçalanmıştı: Bebeğini kurtarmaya çalışan baba dehşet anlarını anlattı

İLGİLİ HABER

Beyoğlu’na bombayı bırakan kadın teröristin kaçma anı kameraya yansıdı

İLGİLİ HABER

Beyoğlu’nda bombayı bırakan teröristin yakalanma anları ortaya çıktı

iha.com.tr üzerindeki haberler özet şeklinde yayınlanmaktadır. Haberin video, fotoğraf ve metnine Abone panelinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi