• DOLAR
  5,8949
  %-0,54
 • EURO
  6,5056
  %-0,52
 • ALTIN
  282,76
  %-0,62
 • BIST
  93.981
  %-5,10
İsrail’den Kalkan Kartal Sivas’ta Bulundu

İsrail’den Kalkan Kartal Sivas’ta Bulundu

Sivas’ta köylüler tarafından yaralı olarak bulunan yavru kartalın ayağına takılı olan halka incelendiğinde İsrail’de halkalanmış olduğu görüldü.

İsrail’den Kalkan Kartal Sivas’ta Bulundu

Sivas’ın Yıldızeli ilçesine bağlı Üyük köyünde köylüler tarafından yaralı yavru kartal bulundu. Köylüler durumu Doğa Koruma Milli Parklar Sivas Şube Müdürlüğü’ne haber verdi. Köye gelen uzman ekipler tarafından alınan kartalın ayağında bir halka olduğu tespit edildi. Yapılan incelemede kartal yavrusunun ayağına takılı olan halkanın İsrail’de takıldığı anlaşıldı. Kartal ilk tedavisinin ardından tedavisinin devamı için Kayseri Belediyesi Yabani Hayvanlar Rehabilitasyon Merkezi’ne götürüldü.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir