İsmet Yılmaz Müzesinde Öğrenciler Ders Görecek!

İsmet Yılmaz Müzesinde Öğrenciler Ders Görecek!
21:31 - Kasım 8 2021 Pazartesi

Sivas’ta uygulanan Okul Dışı Öğrenme Ortamlarında Eğitim Programı kapsamında öğrencilerin müzede ders göreceği açıklandı.

Sivas’taki İsmet yılmaz Eğitim Müzesinde gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerin, müzede ders alması amaçlanıyor. Etkinlik kapsamında düzenlenen programa katılım gösteren Sivas Valisi Salih Ayhan; Sivas’taki öğrencilerin planlı ve programı bir şekilde müzeleri gezeceğini ve müzelerde ders alacaklarını ifade etti. Bu etkinliğin Sivas Valiliği himayesinde gerçekleştirildiği açıklanırken; programın hayata geçirilmesiyse Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılacak.

Sivas Gültepe Mahallesi sınırları içerisinde yer alan İsmet Yılmaz Eğitim Müzesi önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı! Okul Dışı Öğrenme Ortamlarında Eğitim Programı kapsamında müzede öğrencilerin ders görmesi amaçlanırken; programda konuşma yapan Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan; bu etkinlikle öğrencilerin geçmişle günümüz arasında bağ kurmalarını amaçladıklarını ifade etti. Müzelerin önemine değinen Ergüven Aslan; müzeleri eğitim kurumu olarak gördüklerinin altını çizdi! Programdaki konuşmaların ardından Sivas Valisiyle birlikte İl Milli Eğitim Müdürü ve Prof. Necati Erşen Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri müzeyi gezdi.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi