Sivas Haberler

İŞKUR Sivas’ta faaliyetlerini arttırıyor

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gerçekleştirilecek olan İşgücü Piyasası Araştırması (İPA) çalışması kapsamında Sivas ilindeki istihdam ve işsizlik sorununa çözüm aranacak.

İŞKUR Sivas’ta faaliyetlerini arttırıyor
253 Okundu
04 Nisan 2019 - 14:37

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gerçekleştirilecek olan İşgücü Piyasası Araştırması (İPA) çalışması kapsamında Sivas ilindeki istihdam ve işsizlik sorununa çözüm aranacak.

Bu çalışma ile ilgili açıklama yapan Sivas İŞKUR İl Müdürü Hikmet Canpolat “İşveren veya işveren temsilcileri ile yüz yüze görüşme yöntemi ile yapılacak olan İşgücü Piyasası Araştırmasında tespit edilen açık iş, temininde güçlük çekilen meslekler ile gelecek dönemde ihtiyaç duyulacak mesleklere ilişkin veriler önümüzdeki dönem istihdam politikalarının belirlenmesi açısından önemli rol oynayacaktır.” şeklinde konuştu.
Canpolat, işverenlerin işgücü piyasasına yönelik beklenti ve görüşlerinin İŞKUR tarafından yeni dönemde hazırlanacak olan istihdam teşviklerinin ana hatlarının oluşmasına katkı sağlayacağını belirtip, “Bu denli öneme sahip araştırmanın başarıya ulaşabilmesi için işverenlerimizin formun uygulanması aşamasında personelimize yardımcı olacaklarına inanıyorum.”dedi.

Sivas İli genelinde Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından Sivas’ta 1 Nisan – 3 Mayıs 2019 tarihleri arasında önceden belirlenmemiş ve tesadüfi olarak belirlenen 551 işyerine İş ve Meslek Danışmanları tarafından işyeri bilgi formu uygulanacak.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store