İş görüşmelerinde şaşırtıcı bir manzara

İş görüşmelerinde şaşırtıcı bir manzara
10:00 - Aralık 2 2020 Çarşamba

2012 yılından bu yana iş arayanlarla işverenleri buluşturan Bağcılar Belediyesi Kariyer Merkezi, Ekim ve Kasım aylarında 3 ayrı istihdam toplantısı gerçekleştirdi.

Programlara gösterilen ilgi herkesi şaşırttı. Mahmutbey Mahallesi’nde yeni açılan bir restoranda garson, temizlikçi ve kasiyer olarak çalışmak üzere 1.138 kişinin davet edildiği toplantıya sadece 20 kişi katıldı. Ev tekstili ve dekorasyon alanında yurt içi ve yurt dışında mağazaları bulunan firmanın talebi üzerine ikinci toplantı gerçekleştirildi. Kariyer Merkezine istenen profile uygun olarak kayıt yaptıran 3 bin kişi mesajlaştı ve davet edildi. Ancak 50 depo personelinin alınacağı toplantıya 25 kişi katıldı.

3 yılda bin 354 kişi istihdam edildi

Son olarak bir şirket, e-ticaret yoluyla gelen siparişlere yanıt verebilmek için bir depo görevlisine ihtiyaç duyduklarını belirtti. Bunun üzerine Kariyer Merkezi yetkilileri, İŞKUR ile imzalanan protokol çerçevesinde kayıt yaptıran 522 kişiye mesaj gönderdi. Feyzullah Kıyıklık Sarayı’nda Engelliler Sarayı’nda yapılan toplantıya görüşülen kişilerden sadece 9’u geldi.

110 kişi uluslararası faaliyet gösteren bir lojistik şirketi için iş görüşmesine davet edildi. Ancak Feyzullah Kıyıklık Sarayı’nda Engelliler için toplantıya gelen misafir sayısı 25’te kaldı. Yüz yüze görüşmeler neticesinde aranan niteliklere uygun 7 kişinin işe alınmasına karar verildi. İşsizliğe rağmen özellikle pandemi günlerinde iş görüşmeleri firma sahipleri ve Kariyer Merkezi yetkililerinin ilgisini çekmedi.

28.589 kayıtlı kişinin katıldığı bu proje sayesinde son üç yılda sağlıktan güvenliğe ve temizliğe farklı sektörlerde 1.354 kişi istihdam edildi.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi