• DOLAR
  5,9061
  %0,30
 • EURO
  6,5495
  %0,27
 • ALTIN
  296,25
  %0,50
 • BIST
  7,6701
  %0,09
İran ABD üslerini bombalamaya başladı !

İran ABD üslerini bombalamaya başladı !

Geçtiğimiz günlerde Amerika tarafından Irak topraklarındaki İranlı askerlere yapılan hava saldırısında Kasım Süleymani ve çok sayıda askerin hayatını kaybetmesinin ardından İran ilk misillemesini bu gece yaptı.

Irak sınırları içerisinde bulunan Amerikan üslerine İran tarafından füze saldırısı yapıldığı açıklandı. Son dakika haberi olarak duyurulan bu olay 3. Dünya Savaşı’nın başlayabileceği şeklinde de algılandı.

Bazı kaynaklar yalnızca Irak’taki Ayn el-Esad üssüne saldırı yapıldığını belirtirken, sosyal medyada yapılan bazı açıklamalarda ise Irak genelindeki tüm ABD üslerinin saldırı altında olduğu söyleniyor.

Saldırılara dair bir başka iddiada ise füze atışlarının İran topraklarından değil, Irak toprakları içerisinden ateşlendiği söyleniyor. İran Devlet Televizyonunun ilk misilleme olarak geçtiği haberde iki ülke arasındaki gerilimin önümüzdeki günlerde çok daha sıcak gelişmelere gebe olduğu anlaşılıyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir