Sivas Haberler

İnternet Kullanıcı Sayısı 4 Milyarı Geçti

Son verilere göre internet kullanıcı her geçen gün artarken bu sayı 4 milyarı geçtiği “Dijital Gelecek” adlı konferansta belirtildi.

İnternet Kullanıcı Sayısı 4 Milyarı Geçti
191 Okundu
13 Mayıs 2019 - 17:55

Son verilere göre internet kullanıcı her geçen gün artarken bu sayı 4 milyarı geçtiği “Dijital Gelecek” adlı konferansta belirtildi.

Dünya üzerinde her geçen gün internet kullanıcısı artarken son veriler ise inanılmaz derece de gelişen bir çağda olduğumuzu bir kez daha gösterdi. Son verilere göre 4 milyar kullanıcıyı aşan veriler ortaya çıktı. ” Dijital Gelecek ” adlı konferansta konuşma yapan Okan Özbay dünyada internet kullanıcı sayısının 4 milyara ulaştığını belirtti.

3 Milyar 200 Bin

Yaklaşık sosyal medya kullanıcılarının sayısı ise 3 milyar 200 bin olarak ifade ederken, her iki kişiden birinin sosyal medya da bir ağın içerisinde olduğunu belirtti. 7.5 Milyar insandan 3 milyarı sürekli online olduğunu dile getiren Özbay, Türkiye’nin ortalamanın üzerinde bir sosyal medyanın içerisinde olduğunu belirtti.

Dijital harcama zaman alıyor

Özbay devamında ” Dijitale harcanan zaman artıyor. Televizyon başında 2 saat, sosyal medya başında da 2 saat, internette toplam 7 saat ve müzik dinleyerek 1 saat zaman kaybediyoruz. Tabi kimimiz zaman kaybediyor, kimimiz verimli işler yapıyor ” diye konuştu.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store