• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  282,9559
  % 1,81
 • BIST
  97.149
  % 1,84
İnternet Kullanıcı Sayısı 4 Milyarı Geçti

İnternet Kullanıcı Sayısı 4 Milyarı Geçti

Son verilere göre internet kullanıcı her geçen gün artarken bu sayı 4 milyarı geçtiği “Dijital Gelecek” adlı konferansta belirtildi.

Dünya üzerinde her geçen gün internet kullanıcısı artarken son veriler ise inanılmaz derece de gelişen bir çağda olduğumuzu bir kez daha gösterdi. Son verilere göre 4 milyar kullanıcıyı aşan veriler ortaya çıktı. ” Dijital Gelecek ” adlı konferansta konuşma yapan Okan Özbay dünyada internet kullanıcı sayısının 4 milyara ulaştığını belirtti.

3 Milyar 200 Bin

Yaklaşık sosyal medya kullanıcılarının sayısı ise 3 milyar 200 bin olarak ifade ederken, her iki kişiden birinin sosyal medya da bir ağın içerisinde olduğunu belirtti. 7.5 Milyar insandan 3 milyarı sürekli online olduğunu dile getiren Özbay, Türkiye’nin ortalamanın üzerinde bir sosyal medyanın içerisinde olduğunu belirtti.

Dijital harcama zaman alıyor

Özbay devamında ” Dijitale harcanan zaman artıyor. Televizyon başında 2 saat, sosyal medya başında da 2 saat, internette toplam 7 saat ve müzik dinleyerek 1 saat zaman kaybediyoruz. Tabi kimimiz zaman kaybediyor, kimimiz verimli işler yapıyor ” diye konuştu.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir