• DOLAR
  5,8890
  %0,55
 • EURO
  6,5329
  %0,05
 • ALTIN
  294,89
  %0,78
 • BIST
  7,6666
  %0,02
Kayalıklarda mahsur kalan ineği kurtarma operasyonu

Kayalıklarda mahsur kalan ineği kurtarma operasyonu

Sivas’ın Hıdırnalı köyünde eşine benzerine zor rastlanacak bir kurtarma operasyonu gerçekleştirildi. Kayalıklarda mahsur kalan hamile inek başarılı bir operasyonla kurtarıldı.

Ahmet Turan İmece isimli Sivasta yaşayan bir vatandaş ineklerini otlattığı sırada hamile bir ineğinin kayalıkların arasında mahsur kaldığını gördü. Bir süre kendi imkanlarıyla ineği sıkıştığı yerden kurtarmaya çalışsa da başarılı olamayan Ahmet Turan İmece, arazide bekleyen hamile ineğini kurtarması için çareyi köylülerden yardım istemekte buldu.

Köylünün adeta seferberlik ilan ettiği kurtarma operasyonunda kayalık bölgesi açılarak ineğin mahsur kaldığı alan temizlendi. Bu sefer de inek yürümekte zorlanınca 1 gün daha arazide yatmak zorunda kaldı. İneğin üşümemesi için her yerini battaniyelerle saran İmece, sabaha kadar da ineğin başında bekledi.

Bir gün sonra Sivas İl Özel İdaresi Ekipleri de olaya dahil olarak iş makineleriyle yol açtı ve ineğin kaldırılması sağlandı. İnek başarılı bir şekilde kurtarıldıktan sonra açıklama yapan İmece, hem ineğin, hem de taşıdığı yavrusunun canını kurtardıkları için mutlu olduğunu ifade etti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir