Sivas Haberler

İnadını Ortaya Koydu Haksız Kazanca Dava Açtı

Rizeli iş adamı bankacılık sistemi üzerindeki haksız kazanca dikkat çekebilmek adına önce Karadeniz inadını ortaya koyup sonradan banka hakkında suç duyurusunda bulundu.

İnadını Ortaya Koydu Haksız Kazanca Dava Açtı
222 Okundu
06 Mayıs 2019 - 12:32

Süleyman Yazıcı, bir kamu bankasında olan 63 bin TL’sini çekmek için 30 Nisan tarihinde ilgili bankanın Sivas Merkezde yer alan şubesine gitti. Banka görevlileri, hesabın bankanın farklı bir şubesinde olduğu gerekçesiyle 200 TL komisyon alacaklarını dile getirdiler.

Devreye Karadeniz inadı girdi

Yazıcı duruma itiraz edip ve bu itirazlar fayda etmeyince devreye Karadeniz inadı girerek, Yazıcı parasını çekmek için girdiği şubeye yeni bir hesap açtı. İnternet bankacılığı üzerinden parasını yeni hesabına gönderdi. Ancak banka görevlileri bu kez meblağın yüksek olduğunu belirterekaynı gün içerisinde çekilemeyeceğini bin gün sonra çekilmesi halinde komisyon almayacaklarını dediler. Yazıcı, ertesi gün 1 Mayıs resmi tatil olduğu için parasını çekemeyeceğini, gün içerisinde ödemelerini gerçekleştirmek için paraya ihtiyacı olduğunu belirtmesine rağmen parasını komisyon ödemeden almayı bir türlü başaramadı. Bu kez tartıştığı banka şubesine komisyon ödememek için parasını internet bankacılığı üzerinden başka bir bankaya EFT yapmak durumunda kaldı.

Suç duyurusunda bulundu

Bankaların hukuki olmayan, hiçbir resmi gerekçe gösterilmeden elde ettikleri bu haksız kazanca dikkat çekmek adına resmi 2 Mayıs tarihinde Sivas Cumhuriyet Savcılığına gidipp, gişe memuru, sorumlu şef, banka müdürü, bankanın genel müdürü ve banka hakkında dilekçe verdi. Savcılık Soruşturma Bürosu şikayeti dikkate alarak işlem başlattı. Yazıcı ayrıca Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na da (BDDK) şikayette bulundu.

“Arkasını bırakmayacağım”

Yazıcı başlattığı mücadele ile ilgili açıklama yaparak, “Sırf sisteme karşı, buradaki kurulan düzene karşı, insanları uyandırmak için insanlar hem görsün anlasın diye böyle bir adım attım. Ben bankada yaşadığım bu özgürlüğümün, vatandaşlık haklarımın elimden alındığını hissettim. Burada ben özgür değildim. Bana bir şey dayatıldı. Ya bunu kabul edeceksin ya da paranı alamayacaksın dediler. Neticede de alamadık. Ben bankanın genel müdürünü, müdürünü, yönetim kurulu başkanını ve kamu bankasının tamamını, bu sistemi oluşturan herkese şikayet ettim. Bununla ilgili Cumhurbaşkanımıza da sesleniyorum. Bununla haksız uygulama ile ilgili gerekli adımların atılmasını talep ediyorum. BDDK’ya da şikayetimi yaptım, savcılığa da yaptım ve arkasını da bırakmayacağım” diye konuştu.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

    Bize Ulaşın :

    Telefon : (0346) 221 00 00

    WhatsApp : +54 9 375 166-6918

    E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

    Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

    Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

    Google Play Apple Store