Sivas Haberler

İmranlı’da Kar Sürgünü Hayatı Olumsuz Etkiledi

Sivas’ın İmranlı ilçesindeki yoğun kar sürgünü, hayatı olumsuz etkiledi. Bölgedeki köylüler, kar sürgünü sonrasında zor anlara tanık oldu.

İmranlı’da Kar Sürgünü Hayatı Olumsuz Etkiledi
313 Okundu
08 Mart 2019 - 13:22

Sivas’ın İmranlı ilçesindeki yoğun kar sürgünü, hayatı olumsuz etkiledi. Bölgedeki köylüler, kar sürgünü sonrasında zor anlara tanık oldu.

İmranlı’da soğuk hava şartları etkili bir şekilde devam ediyor. Bu doğrultuda bölgede etkili olan rüzgarların kar sürgününe yol açtığı biliniyor. Kar sürgünü ise bölgede yaşanlara oldukça zor anlar yaşatıyor. Özellikle İmranlı ilçe merkezine 16 kilometre mesafede yer alan Kızılmezra Köyü, kar sürgününün etkili bir şekilde hissedildiği bir bölge olarak karşımıza çıkıyor.

Kar sürgününden dolayı ayakta durmakta bile zorluk yaşayan köylüler; yaşadıklarını cep telefonlarıyla kaydetti. Bölgede etkili olan olumsuz hava koşulları ve kar yağışının ulaşıma da engel olduğu biliniyor. Sivas’ta toplamda 47 köy yolu ulaşıma kapalı vaziyette. Köy yollarının açılması için gerekli çalışmalara devam ediliyor.

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store