• DOLAR
  5,7189
  % -0,12
 • EURO
  6,3502
  % -0,23
 • ALTIN
  276,5321
  % -0,35
 • BIST
  95.546
  % -0,51
İmranlı’da Kar Sürgünü Hayatı Olumsuz Etkiledi

İmranlı’da Kar Sürgünü Hayatı Olumsuz Etkiledi

Sivas’ın İmranlı ilçesindeki yoğun kar sürgünü, hayatı olumsuz etkiledi. Bölgedeki köylüler, kar sürgünü sonrasında zor anlara tanık oldu.

İmranlı’da soğuk hava şartları etkili bir şekilde devam ediyor. Bu doğrultuda bölgede etkili olan rüzgarların kar sürgününe yol açtığı biliniyor. Kar sürgünü ise bölgede yaşanlara oldukça zor anlar yaşatıyor. Özellikle İmranlı ilçe merkezine 16 kilometre mesafede yer alan Kızılmezra Köyü, kar sürgününün etkili bir şekilde hissedildiği bir bölge olarak karşımıza çıkıyor.

Kar sürgününden dolayı ayakta durmakta bile zorluk yaşayan köylüler; yaşadıklarını cep telefonlarıyla kaydetti. Bölgede etkili olan olumsuz hava koşulları ve kar yağışının ulaşıma da engel olduğu biliniyor. Sivas’ta toplamda 47 köy yolu ulaşıma kapalı vaziyette. Köy yollarının açılması için gerekli çalışmalara devam ediliyor.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir