• DOLAR
  5,7449
  %-0,08
 • EURO
  6,3531
  %0,19
 • ALTIN
  270,97
  %-0,34
 • BIST
  105.380
  %1,54
İmkansızlıklara inat yaşam mücadelesi veriyorlar

İmkansızlıklara inat yaşam mücadelesi veriyorlar

Sivas merkezde yaşamlarını sürdüren Kader Abdullahoğlu ve 2 kızı maddi olarak imkansızlıklar yaşamalarına rağmen hayata tutunuyorlar.

İMKANSIZLIKLARA İNAT YAŞAM MÜCADELESİ VERİYORLAR

Sivas’ta Mehmet Akif Ersoy Mahalles’inde yaşayan Kader Abdullahoğlu bundan 9 yıl önce geçinemediği eşinden boşanmış. İki kızı ile birlikte aldıkları yardımlar ile hayatlarını devam ettiren Abdullahoğlu 800 TL yardım parasını aldığını ve bu paranın 700 TL’sini ev kirasına verdiğini söyledi. Okulların açılmasına yaklaşıldığı bu günlerde kızlarının okul için gereken ihtiyaçlarını alamayan anne kendisine iş verilmesini istedi. Kader Abdullahoğlu okulların açılacağını ve kızlarının ihtiyaçlarını karşılayamadığı için çocuklarının ağladığını belirtti. Birilerinden yardım istemekten utandığını iş bulup çalışarak alnının teri ile çocuklarını okutmak istediğini söyledi.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir