İlk Cezalar Yazılmaya Başladı: Artık Zorunlu!

İlk Cezalar Yazılmaya Başladı: Artık Zorunlu!
18:45 - Aralık 1 2021 Çarşamba

1 Aralık 2021 tarihinde başlayan zorunlu kış lastiği uygulaması geceyarısı saat 00.00’da uygulanmaya başladı. Nisan 2022’ye kadar devam edecek olan kış lastiği uygulamasının Sivas’ta uygulanmaya başlaması öncesinde dün sürücüleri uyaran güvenlik güçleri, özellikle sürücülerin can ve mal güvenliği için lastiklerini değiştirmeleri uyarısında bulunmuşlardı.

Bugün itibariyle güvenlik güçlerinin katılımıyla düzenlenen denetimlerde kış lastiği zorunluluğuna uymayan sürücülere ceza yazılmaya başladığı ve Sivas’a giriş çıkış bölgelerinde denetimlerin en üst düzeyde tutulduğu gözlemlendi.

Oto Lastikçilerde Yoğun Mesai

Trafik polisleri tarafından yapılan denetimlerde sürücülerin Nisan 2022’ye kadar zorunlu uygulamaya uymaları yönünde çağrı yapılırken oto tamir ve otomobil lastiği işletmelerinde de son 2 gündür büyük yoğunluk olduğu açıklandı. Sivas merkezi başta olmak üzere il genelinde yoğun mesai yürüten oto tamir işletmecileri, özellikle lastik değişimini son güne bırakan sürücülerin ceza ve çeşitli problemlerle karşı karşıya kalmaması için gece geç saatlere kadar lastik değiştirme hizmetini sürdürdüler.

Trafik ekipleri tarafından yapılan denetimlerin devam edeceği ve herhangi bir usulsüzlük veya güvenliği tehlikeye atan sürücülere ve yolculara gerekli yaptırımların uygulanacağı açıklandı.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi