• DOLAR
  5,8951
  %-0,37
 • EURO
  6,5318
  %0,02
 • ALTIN
  282,42
  %0,24
 • BIST
  94.137
  %-1,18
İlçe halkına atılan toplu mesaj, korsan çıktı

İlçe halkına atılan toplu mesaj, korsan çıktı

Sivas’ın Kangal İlçesinde Belediye Başkanı adına atılan toplu mesajın başkanın bilgisi dışında atıldığı ve nereden atıldığının bilinmediği belirlendi.

Sivas’ın Kangal İlçesi Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan adayı olan Mehmet Öztürk adına ilçe halkına toplu mesaj atıldı, Gönderilen mesaj ilçede tepkilere neden oldu. Belediye birimlerine gelen bilgiler doğrultusunda yapılan araştırma sonunda SMS’in başkan veya ilgili birimlerinin bilgisi dışında, bilinmeyen bir kaynaktan ilçe halkına gönderildiği ortaya çıkarıldı.

İlçe halkına gönderilen toplu korsan mesajda , “Aziz Çanakkale şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. Değerli hemşehrilerimizin oyları da inşallah hayırlı olsun.” dendi.

Toplu atılan mesaj ile ilgili açıklama yapan Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, “Millet olarak birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan bu müstesna günlerde siyaset yapmaktan ar ederiz, utanırız. Şehitlerimizi siyasete alet etmedik, etmeyeceğiz; edenlerin de karşısına dikileceğiz. Akşam saatlerinde benim adıma gönderildiğini üzülerek öğrendiğim SMS konusunda gerekli çalışmaları başlattık. Halkımıza duyarlılıkları için teşekkür ediyorum. Bu mesajı atan ya da atanların maksadı nedir bilemiyoruz ancak bizler bugüne kadar ilçemize hizmet etmek dışında hiçbir zaman nefsimizi düşünmedik. Halkımızın karşısına bu tür söylemlerle hiç çıkmadık. Hele ki Şehitlerimizi bu tür oy talepleriyle kullanmak alçaklıktır ve bunu yapanlardan hesap sorulacaktır” dedi.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir