Narkotik Şube il genelinde uyuşturucu operasyonları gerçekleştirdi

Narkotik Şube il genelinde uyuşturucu operasyonları gerçekleştirdi
15:37 - Nisan 8 2021 Perşembe

Sivas İl Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucu ve uyarıcı madde satıcılarına yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda 11 kişi hakkında muhtelif suçlardan işlem yapıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde kararlı bir şekilde devam eden uyuşturucu ve uyarıcı madde satıcılarına, tedarikçilerine, üreticilerine karşı operasyonlar etkili olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Sivas Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri il genelinde başlattıkları operasyonlarda çeşitli miktarlarda metamfetamin, sentetik hap, ecstasy hap, esrar ve çeşitli aparatlar ele geçirildi. İlerleyen günlerde de bu operasyonların artarak devam edeceği ifade edildi.

Emniyet birimlerinden elde edinilen ilk bilgilere göre ise bu operasyonlar kapsamında yakalanan 10 şahsa uyuşturucu temin etmek, ticaretini yapmak veya kullanmak gibi çeşitli suçlardan adli işlemler yapıldığı; 1 şahsa ise uyuşturucu etkisinde araç kullanma vb. suçlardan toplamda 6 bin 909 TL ceza kesildiği ve ayrıca adli işlemlerin de başlatıldığı bildirildi.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi