• DOLAR
  5,9127
  %0,42
 • EURO
  6,5563
  %0,38
 • ALTIN
  296,65
  %0,63
 • BIST
  7,6863
  %0,30
Sivas’ın İhracat rakamlarında düşüş yaşandı

Sivas’ın İhracat rakamlarında düşüş yaşandı

Her sene olduğu gibi bu yıl da Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından şehirlerin yaptıkları ihracat rakamları açıklandı.

2019 yılına ait rakamların bulunduğu rapordaki bilgilere göre Sivas’ta 2019 yılında yapılan ihracatın toplamı 76 milyon 989 bin dolar oldu. Bir önceki 2018 yılıyla kıyaslandığında toplam ihracat rakamının 6 milyon 15 bin dolar daha az olması dikkat çekti. Neredeyse 77 milyon dolara ulaşan ihracat rakamıyla Sivas Türkiye sıralamasında 51. sırada yer aldı.

Açıklanan raporda en fazla ihracatın hangi ülkelere yapıldığı bilgisine de yer verildi. Buna göre Sivas’ın yaptığı ihracatların büyük bir bölümünün Çin’e yapıldığı anlaşıldı. Çin’den sonra ise ABD, Almanya, Suudi Arabistan ve İsveç ülkeleri geldi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir