• DOLAR
  5,8890
  %0,55
 • EURO
  6,5329
  %0,05
 • ALTIN
  294,89
  %0,78
 • BIST
  7,6666
  %0,02
İdil Biret Müzik Festivali sona erdi

İdil Biret Müzik Festivali sona erdi

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “İdil Biret Müzik Festivali’nin” son konseri Prof. Dr. Şadan Gökovalı Açık Hava Tiyatrosunda gerçekleşti.

Festivalin sonunda dünyaca ünlü piyanist İdil Biret sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İdil Biret Muğla Müzik Festivali sona erdi. Marmaris Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen ve 3 gün süren festivalin son gününde İdil Biret Menteşe İlçesi Prof. Dr. Şadan Gökovalı Açık Hava Tiyatrosunda sanatseverlerle bir araya geldi.

Şef Münif Akalın: “Talep fazla olduğu için mekan değişikliğine gittik”

Orkestra Şefi Münif Akalın program öncesi yaptığı konuşmada, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek programı talep fazla olduğu için Prof. Dr. Şadan Gökovalı Açık Hava Tiyatrosunda gerçekleştirme kararı aldık. Oda müziğine göre şuan sayı çok fazla diyebilirim. Bu akşam ilkler akşamı. Muğla’da yapılan ilk oda müziği konseri olacak. Muğla’da çok konser vereceğimizi söyleyebilirim. Daha sonra İstanbul’da tekrarlanacak konserimiz Kadıköy’de gerçekleştirilecek” diyerek program akışını sanatseverlerle paylaştı.

Muğla Valisi Esengül Civelek ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün de katıldığı festivalin kapanış programında İdil Biret, Bilkent Senfoni Orkestrası’nın başkemancısı İrina Nikotina ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Viyolonsel grup şefi Julya Krepak ile oda müziği repertuvarının iki büyük eserini seslendirdi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir