• DOLAR
  5,7451
  %0,13
 • EURO
  6,3234
  %0,06
 • ALTIN
  270,20
  %0,03
 • BIST
  104.828
  %0,82
Hüseyin Gazi’ye Ait Olduğu Düşünülen Mezar Ziyaretçilerini Ağırlıyor

Hüseyin Gazi’ye Ait Olduğu Düşünülen Mezar Ziyaretçilerini Ağırlıyor

Sivas’ın Divriği ilçesinde Battal Gazi’nin babası Hüseyin Gazi’ye ait olduğu düşünülen mezar yoğun olarak ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

Sivas’ın Divriği ilçesinde ilçeye hakim bir tepede bulunan ve Battal Gazi’nin babası Malatya Serdarı Hüseyin Gazi’ye ait olduğu düşünülen bir mezar bulunuyor. Divriği Belediyesi’nin yapmış olduğu düzenleme çalışmaları ile geçtiğimiz yıl yol yapılan ve restore edilen mezar ile çevresindeki türbe ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Geçen yıl yolun yapılmasına kadar ziyaretçilerin yaya olarak çıktığı tepede gelenler kurban kesip dua ediyor. Yolun yapımının tamamlanması ile ziyaretçilerin türbeye ulaşımı kolaylaştı.

Bu mezar ile ilgili çok sağlam tarihsel kayıtlar bulunmadığı için bilim adamları bu konuda konuşmak istemese de bu çevrede yaşayan vatandaşlar bu türbenin Hüseyin Gazi’ye ait olduğuna inanıyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir