• DOLAR
  5,7760
  %-0,23
 • EURO
  6,4611
  %0,18
 • ALTIN
  272,72
  %-0,32
 • BIST
  7,7985
  %2,16
HIV 12-18 ayda öldürüyor!

HIV 12-18 ayda öldürüyor!

HIV taşıyıcılarının ileri seviyede tanı konulduktan sonra yaşam sürelerinin ortalama olarak 12 ile 18 ay olduğunu açıklayan Dr. Eyüp Coşar; bu hastalığın çağımızın ölümcül hastalıkları arasında yer aldığını belirtti.

HIV 12-18 ayda öldürüyor!

Sivas Medicana Hastanesi doktorları arasında yer alan Dr. Eyüp Coşar, AIDS hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Şayet ileri evrede tanı konulmuş bir AIDS hastası mevcutsa ortalama yaşam süresinin 12 ile 18 ay arasında olduğunu belirten Coşar, bu rahatsızlığın bir bağışıklık yetmezliği rahatsızlığı olduğunu sözlerine ekledi. Sonradan edinilmiş olan bir bağışıklık yetmezliği sendromu olarak tanımlanan AIDS rahatsızlığının vücudun direncini güçsüz hale getirdiğini sözlerine ekledi.

HIV ile AIDS rahatsızlığının birbirinden ayrı iki ayrı olgu olduğunu açıklayan Dr. Eyüp Coşar; HIV taşıyıcısı konumunda yer alan bir bireyin bu virüsle birlikte yaşayabileceğiz ve bu virüsün ortalama olarak 8-10 yıl kadar sonra hastalığa neden olacağını belirtti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir