Hırsızlık yaptığı dükkanın yanından tekrar geçince içeriye kilitlenip, polise teslim edildi

Hırsızlık yaptığı dükkanın yanından tekrar geçince içeriye kilitlenip, polise teslim edildi
14:12 - Ekim 20 2021 Çarşamba

Olay, Muratpaşa ilçesindeki bir işletmede dün saat 13.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, dün sabah geldiği işletmenin sahibinin arka bölmede olduğunu fark eden şahıs, kasada bulunan 2 bin 500 TL değerindeki cep telefonunu alarak kayıplara karıştı. İşletme sahibi Orhan Yalçın, kasaya geldiğinde telefonunu göremeyince büyük şok yaşadı.

Güvenlik kameralarını inceleyen Yalçın, telefonun dükkana giren bir kişi tarafından çalındığını fark etti. Yalçın durumu polise bildirirken, cep telefonunu çalan şahıs bugün tekrar dükkanın önünden geçti. Şahsı üzerindeki kıyafetlerden tanıyan Yalçın, arkasından koşarak yakaladı. Yalçın, şahsı kaçma ihtimaline karşı dükkanına getirerek kilitleyip polisi aradı.

İlk ifadesinde suçlamaları kabul etmeyen zanlı, daha sonra suçunu itiraf ederek, çaldığı telefonu akşam sahilde uyuduğu sırada çaldırdığını iddia etti. Olay yerine gelen polisler, şahsı gözaltına alarak karakola götürdü. Yaşanan anlar ise iş yerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

“Kaçmasın diye kapıyı kapattık”

İşletme çalışanı Muhammed Kütük, “Dün sabah saatlerinde Orhan abi arka tarafta bardak yıkıyordu. Bir tane müşteri gelerek içeride kimsenin olmadığını görünce sağına soluna bakarak tezgaha eğilerek yavaştan cep telefonunu alıyor, daha sonra ayrılıyor. Bugün de Orhan abinin dikkati sayesinde üstündeki eşofmandan tanıyor. Şahsın peşinden koşuyor. 10 metre ileride yakalıyor. Dükkana getirdik, telefonu sorduk. Kendi telefonunu ve bizim telefonu da çaldırdığını söyledi. Çaldığını kabul etti. Sonra polise haber verdik. Kaçmasın diye kapıyı kapattık. Herhangi bir zarar vermeden polise teslim ettik. Polisler gelip götürdü” dedi.

Akif Yılmaz – Ertuğrul Gün

 

İLGİLİ HABER

Hırsızlık şüphelisinin acemi provası marketçiyi bile güldürdü

İLGİLİ HABER

Hırsızlık yapan kadın önce güvenlik kamerasına ardından polise yakalandı

İLGİLİ HABER

Markete kilitlenen hırsız eliyle camı kırıp kaçtı

İLGİLİ HABER

Hırsızlık için girdi, ev sahibine denk gelince aşağı atlayarak, kaçtı

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi