• DOLAR
  5,7678
  %0,52
 • EURO
  6,3514
  %0,50
 • ALTIN
  272,26
  %0,79
 • BIST
  104.064
  %-0,73
Hindistan-Pakistan hattında savaş çıkarsa 125 milyon kişi ölür

Hindistan-Pakistan hattında savaş çıkarsa 125 milyon kişi ölür

Bir süredir devam eden Hindistan-Pakistan hattında gerilim tırmanmaya devam ediyor. Gerilimin artmasında yapılan açıklamaların da etkisi bulunuyor.

Hindistan-Pakistan Hattında Savaş Çıkarsa 125 Milyon Kişi Ölür

Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Keşmir konusunda yapmış olduğu açıklamalar Hindistan tarafından tepkiyle karşılanırken Rutgers Üniversiteleri’nde ve Colorado Boulder Üniversitesi’nde bu konu ile ilgili pek çok araştırma yayınlandı. Yayınlanan bu bilimsel araştırmalara göre her iki ülkenin de nükleer silaha sahip olduğu ve savaş çıkması halinde 50 milyon ile 125 milyon insan yaşamını yitireceği açıklandı.

Bilim adamları yaptıkları açıklamada Hindistan’ın da Pakistan’ın da yaklaşık olarak 150 adet nükleer başlığa sahip oldukları ve bu silahların kullanılması durumunda sadece insanların ölmesi ile kalmayacağını dünyanın iklim yapısının da değişeceğini belirttiler.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir