• DOLAR
  5,8147
  %0,44
 • EURO
  6,4658
  %0,25
 • ALTIN
  276,05
  %0,90
 • BIST
  7,7627
  %1,70
Hes patlamasında görev yapan itfaiye çalışanları ödüllendirildi

Hes patlamasında görev yapan itfaiye çalışanları ödüllendirildi

Sivas’ın Koyulhisar ilçesinde Hidroelektrik Santrali’nin kanalında meydana gelen patlama sonucu olayda yaralananları kurtarmak için yoğun bir çalışma yapan itfaiye ekipleri ödüllendirildi.

Sivas’ın Koyulhisar ilçesinde D-100 karayolu yakınında bulunan HES kanalında meydana gelen patlama sırasında 6 kişi yaralandı. Yaralıları olay yerinden kurtararak uzaklaştıran Suşehri itfaiye ekibi kaymakam ve belediye başkanı tarafından ödüllendirildi.

Olay yerinde yaşananları anlatan Suşehri Kaymakam Vekili Çağlar Partal, kaza sırasında itfaiye ekiplerinin olay yerine gelmesi ile çok hızlı bir şekilde yaralıların patlama alanında uzaklaştırıldığını ifade etti. İtfaiye ekiplerinin fedakar çalışmaları ile 6 kişinin ölümden döndüğü söylendi.

Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel de Suşehri İtfaiye ekibini başarılarından dolayı tebrik etti. Suşehri Belediye İtfaiye Amiri Yalçın Kırılmaz yapılan ödül takdimi sırasında özellikle boğulma vak’alarında ekibin ihtiyacı olan dalış kompresörünün ve bazı malzemelerinin ekibe alınmasının performanslarını daha da arttıracağını söyledi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir