• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  282,9559
  % 1,81
 • BIST
  97.149
  % 1,84
Hektarlarca Alan Dere Gibi Akıyor

Hektarlarca Alan Dere Gibi Akıyor

Zara ilçesi Yıkılgan köyü sınırları içerisinde hektarlarca alan dere gibi akıyor, hasar gören köy yolları ulaşımı güçleştirdi.

Zara ilçesine uzaklığı 49 kilometre olan Yıkılgan köyü yakınlarında oluşan toprak kayması köy sakinlerini endişelendirdi. Yıkılgan köyüne yakın bir yerde hektarlarca alan dere gibi akarak Yıkılgan köyü ve komşu üç köyün yollarına hasar vermiş durumda.

Yıkılgan Köyü muhtarı Davut Hatip, aşırı kar ve yağmur yağdığından dağın kaydığını belirtti, “Hastamız oluyor yoldan araba çıkmıyor, zor çıkıyor. Kışın ortasında bozuluyor“ diye konuştu.

Toprak kayması köylülere tedirginlik veriyor

Yeşimli köyü muhtarı Celal Akuş, tedirgin olduklarını dile getirerek, “Yaz olsun kış olsun. Mühendisler geldi buranın altından ırmak geçtiğini, çok su geldiğinin söylüyorlar. Bu dağ kopup geliyor, dere gibi akıyor. Özel idarede olsun belediyede olsun çalışıyorlar ama yetiştiremiyorlar. Mağduruz. Korku var, biz şehre gitmek için hastaneye gitmek için buranın korkusunu çekiyoruz“ dedi.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir