Sivas Haberler

Hektarlarca Alan Dere Gibi Akıyor

Zara ilçesi Yıkılgan köyü sınırları içerisinde hektarlarca alan dere gibi akıyor, hasar gören köy yolları ulaşımı güçleştirdi.

Hektarlarca Alan Dere Gibi Akıyor
210 Okundu
22 Nisan 2019 - 14:46

Zara ilçesi Yıkılgan köyü sınırları içerisinde hektarlarca alan dere gibi akıyor, hasar gören köy yolları ulaşımı güçleştirdi.

Zara ilçesine uzaklığı 49 kilometre olan Yıkılgan köyü yakınlarında oluşan toprak kayması köy sakinlerini endişelendirdi. Yıkılgan köyüne yakın bir yerde hektarlarca alan dere gibi akarak Yıkılgan köyü ve komşu üç köyün yollarına hasar vermiş durumda.

Yıkılgan Köyü muhtarı Davut Hatip, aşırı kar ve yağmur yağdığından dağın kaydığını belirtti, “Hastamız oluyor yoldan araba çıkmıyor, zor çıkıyor. Kışın ortasında bozuluyor“ diye konuştu.

Toprak kayması köylülere tedirginlik veriyor

Yeşimli köyü muhtarı Celal Akuş, tedirgin olduklarını dile getirerek, “Yaz olsun kış olsun. Mühendisler geldi buranın altından ırmak geçtiğini, çok su geldiğinin söylüyorlar. Bu dağ kopup geliyor, dere gibi akıyor. Özel idarede olsun belediyede olsun çalışıyorlar ama yetiştiremiyorlar. Mağduruz. Korku var, biz şehre gitmek için hastaneye gitmek için buranın korkusunu çekiyoruz“ dedi.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store