• DOLAR
  5,8147
  %0,44
 • EURO
  6,4658
  %0,25
 • ALTIN
  276,05
  %0,90
 • BIST
  7,7627
  %1,70
Dünya 3.’sü oldu şimdi hedefi dünya birinciliği

Dünya 3.’sü oldu şimdi hedefi dünya birinciliği

Görme engelli milli atlet Oğuz Akbulut katıldığı Dünya Para Atletizm Şampiyonası’nda T12 kategorisinde 400 metre yarışında finalde dünya üçüncüsü oldu. Oğuz Akbulut 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’na katılma hakkı kazandı.

Dünya 3.’sü Oldu Şimdi Hedefi Dünya Birinciliği

Sivas’ta eğitim görmekte olan görme engelli milli atlet Oğuz Akbulut, katıldığı Dünya Para Atletizm Şampiyonası’nda erkeklerde T12 kategorisinde 400 metre yarışında Dünya üçüncüsü olmayı başardı. Bu başarısı ile Akbulut 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’na katılma hakkı kazanmış oldu.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde yapılan Dünya Para Atletizm Şampiyonası’na katılan ve Sivas’ta Cumhuriyet Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde Yüksek Lisans öğrencisi olan Oğuz Akbulut şampiyonanın erkekler T12 kategorisi 400 metre finalinde elde ettiği başarı ile bronz madalya kazandı.

Görme engelli milli atlet Oğuz Akbulut Tokyo’da oynanacak olan 2020 Paralimpik Oyunları’nda çok daha iyi sonuçlar alarak dünya birinciliği kazanmak istediğini söyledi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir