• DOLAR
  5,8890
  %0,55
 • EURO
  6,5329
  %0,05
 • ALTIN
  294,89
  %0,78
 • BIST
  7,6666
  %0,02
Hedef 500 bin kurban hissesi

Hedef 500 bin kurban hissesi

Sivas Müftüsü Yusuf Akkuş, 2019 kurban bayramı için hedeflerinin 500 bin kurban hissesi olduğunu belirtti.

2019 Kurban bayramı yaklaşırken Sivas Müftüsü Yusuf Akkuş’tan Diyanet için vekaleten kesilecek kurbanlarla ilgili açıklama geldi. Akkuş, Kurban  bayramında kurban kesiminin insanları Rabbimize yaklaştırdığını belirtirken, “Rabbimiz kurban etlerinin ve kanlarının değil samimiyetimizin ona ulaşacağını buyurmuştur” dedi.

Geçtiğimiz yılda Yurtiçi ve yurtdışında 430 bin hisse kurbanın ihtiyaç sahiplerine ulaştığını belirten Akkuş, bu miktarın bu sene 500 bine çıkmasını hedeflediklerini söyledi. Ayrıca Sivas ilinde vekalet ile 3 bin 724 hisse kurban verildiğini söylerken bu yıl bu  rakamı 4 bine çıkarmayı hedeflediklerini ifadelerine ekledi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir