HDP önündeki ailelerin çığlıkları PKK’yı sona erdirdi ve başka bir aile çocuğu oldu

HDP önündeki ailelerin çığlıkları PKK’yı sona erdirdi ve başka bir aile çocuğu oldu
16:00 - Eylül 24 2020 Perşembe

20 Eylül 2019 tarihinde evlat edinme eylemine katılan Meryem ve Fahrettin Akkuş çiftinin oğlu Erkan Akkuş, güvenlik güçlerine teslim olduktan sonra ailesiyle bir araya geldi. Akkuş ailesinin buluşması duygusal anlara neden oldu

Evlat edinme nöbeti 3 Eylül 2019 tarihinden itibaren HDP Diyarbakır İl Müdürlüğü önünde çocuklarının terör örgütü PKK üyeleri tarafından kaçırıldığı iddiasıyla başlarken, ailelerden biri 386. gününde çocuklarıyla yeniden bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı. .

2015 yılında 19 yaşındayken aldatılıp İstanbul Sultangazi’de dağa kaçırılan Erkan Akkuş, Diyarbakır ve Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü ile istihbarat ekiplerinin ortak ikna çalışmaları sonucunda silahsız ve teçhizatsız teslim oldu. Şırnak’a getirilen Erkan Akkuş, oradaki işlemlerinin ardından Diyarbakır’a gönderildi.

Gözyaşlarına sarıldılar

20 Eylül 2019’da HDP Diyarbakır il binası önüne gelerek protestoya katılan Meryem ve Fahrettin Akkuş çifti, çocuklarının gözyaşları içinde teslim olduğu haberini memnuniyetle karşıladı. Diyarbakır’a getirilen Erkan Akkuş, ailesi ile İl Emniyet Müdürlüğü’nde bir araya geldi. Ağrılı anne ve baba, oğulları Erkan ile gözyaşları içinde karşılaşmanın mutluluğunu yaşarken, Erkan Akkuş kısa bir görüşmenin ardından sorgu odasına götürüldü.

17 ailenin çocuğu var

Erkan Akkuş ile birlikte 17 aile çocuklarını teröristlerden kurtarmayı başardı. Hacire Akar’ın oğlu Mehmet, Hatice Ceylan’ın oğlu Cafer, Hüsniye-Hüseyin Kaya’nın kızı Mekiye, Halime Kadran’ın torunu Halil İbrahim Kadran, Necla-Metin Açan çiftinin oğlu Harun Açan, Nizamettin-Aslıhan’ın oğlu Hüseyin Eşrefoğlu Gevriye Ayhan’ın kızı Pelda, Melik Aslan’ın oğlu Volkan, Muhteber Birlik’in oğlu Veysi, Cahide Alkan’ın oğlu Mehmet Emin, Şahize Altınkaynak’ın kızı Halise Alptekin, Naime Dalmış’ın kızı Tekoşin Açar, Sait Açar’ın oğlu Haşim, Ramazan Ertaş, Cemal Ertaş’ın oğlu Tayfur Fidan, Sever Fidan’ın oğlu ile Gülşen ve Bayram Çetin’in oğlu Erdal Çetin, ailelerine kavuştu.

Sedat Irmak – Rıdvan Kılıç

ALAKALI HABERLER

Bakan Soylu, TGRT’ye müjde verdi, 17. ailesi oğlunu aldı

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi