• DOLAR
  5,8890
  %0,55
 • EURO
  6,5329
  %0,05
 • ALTIN
  294,89
  %0,78
 • BIST
  7,6666
  %0,02
Sivaslı hayvanseverden örnek davranış

Sivaslı hayvanseverden örnek davranış

Denizli’de seyahat amacıyla bulunduğu sırada yaralı bir şahinle karşılaşan ve duruma kayıtsız kalamayan Sabri Aslan isimli Sivaslı bir vatandaşın hareketi büyük takdir topladı.

Sabri Aslan Sivas’tan arabasıyla Denizli’ye iş sebebiyle gitmiş ve işini tamamlayarak geri Sivas’a yolculuğa başlamıştı. Yolculuk esnasında uçmaya çalışan fakat bir türlü havalanamayan bir şahinle karşılaştı. Hayvanı öylece bırakmaya gönlü elvermeyen Sabri Aslan hayvanı arabasına alarak tam 900 kilometre boyunca yaralı şahinle yolculuk yaptı.

Sivas’a ulaştığında yaralı şahini Sivas Doğa Koruma ve Milli Parklar ekiplerine götüren ve tedavisinin yapılmasını sağlayan Sabri Aslan, kuşa yolda aldığı kıymayı yedirmeyi de ihmal etmedi. Kanadının kırıldığı tespit edilen kuşun tedavisine başlandı. Fırıncılık mesleği yapan Sabri Aslan kötü hava şartlarında kuşu bırakmak istemediğini, yakalayarak arabaya bindirmek için de yaklaşık 1 saatlik mücadele verdiğini ifade etti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir