• DOLAR
  5,7451
  %0,13
 • EURO
  6,3234
  %0,06
 • ALTIN
  270,20
  %0,03
 • BIST
  104.828
  %0,82
Hayvanlara Zarar Veren Çöpler Toplandı

Hayvanlara Zarar Veren Çöpler Toplandı

Bir süredir biriken ve hayvanlara zarar veren çöplerle ilgili çalışma yapıldı. Sivas’ın Koyulhisar İlçesine bağlı Kavacık Köyü’nde dernek yönetimi ve köyde yaşayan halk hayvanlarının telef olmasına neden olan çöplerin toplanması için işbirliği yaparak örnek bir çalışmaya imza atmış oldular.

Hayvanlara Zarar Veren Çöpler Toplandı

Koyulhisar ilçesine bağlı olan Kavacık Köyü’nde örnek bir çalışmaya imza atıldı. Doğaya ve çevreye önem verdiklerini ifade eden Kavacık Köyü Dernek Başkanı Sezai Öztekin, dernek üyeleri ve köy halkı Gülbelen Mevkiine dökülen çöpleri birlikte topladılar. Burada toplanan çöpler yakılarak imha edildi. Kavacık Köyü Dernek Başkanı Sezai Öztekin burada biriken çöplerin otlamak üzere buraya gelen hayvanların çöp poşetlerini yemesi sebebiyle zarar verdiğini söyledi.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir