• DOLAR
  5,8890
  %0,55
 • EURO
  6,5329
  %0,05
 • ALTIN
  294,89
  %0,78
 • BIST
  7,6666
  %0,02
Sivas’ta hayvancılıkla uğraşanlar karla mücadele ediyor

Sivas’ta hayvancılıkla uğraşanlar karla mücadele ediyor

Sivas’ta geçimini hayvancılıktan sağlayanlar kötü hava şartları sebebiyle oldukça zor zamanlar yaşıyor.

Son günlerde bastıran kar yağışı ve bazı bölgelerde görülen tipi hayatı felç etti. Bu durumdan evlerinden çıkmayan vatandaş minimumda etkileniyor. Fakat iş gereği sürekli dışarda hayvan otlatmak zorunda kalan vatandaşlar çok zor şartlarda çalışmaya devam ediyor.

Son olarak Divriği ilçesinde Hüseyin Polat isimli bir vatandaşın yaşadığı problem sıkıntının büyüklüğünü gözler önüne serdi. 350 adet küçükbaş hayvanı otlatmaya çıkaran ve tipiye yakalanan Hüseyin Polat, hayvanlarını büyük zorlukla geri ağılına getirdiğini söyledi. 2 gün boyunca etkili olan rüzgarla mücadele edebildiklerini söyleyen Polat, tipi çıkınca mecburen hayvanlarını geri getirmek zorunda kaldığını, tipinin kendilerini bir hayli yorduğunu ifade etti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir