• DOLAR
  5,9185
  %0,51
 • EURO
  6,5614
  %0,46
 • ALTIN
  296,82
  %0,69
 • BIST
  7,6904
  %0,35
Sivas’ta hayat durma noktasına geldi

Sivas’ta hayat durma noktasına geldi

Soğuk havaların etkisini en çok gösterdiği şehirlerden olan Sivas’ta bu sabah hava sıcaklığı -11 dereceyi görünce hayat durma noktasına geldi.

İşe ya da okula gitmek için sabahın erken saatlerinde kalkan Sivaslı vatandaşlar hava sıcaklığının aşırı düşmesi karşısında büyük zorluk yaşadı. Arabasını kullanmak isteyen sürücüler dakikalarca camlarında oluşan buzları çözmeye çalıştı. Hayatı felç eden soğuk havalar Sivaslı vatandaşları farklı çözümler üretmeye sevk etti. Bazı vatandaşların arabalarının üzerine yorgan örttügü ya da cam bölümünü kartonlarla kapladığı görüldü.

Hava sıcaklığının -11 dereceye düşmesinin ardından bazı çeşmelerin de tamamen donarak işlevini yerine getirmediği görüldü. Sivaslı vatandaşlar her sene yaşanan bu durumun kendileri için yeni olmadığını söyleyerek günlük faaliyetlerine devam etti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir