• DOLAR
  5,9164
  %-0,03
 • EURO
  6,5666
  %-0,05
 • ALTIN
  296,98
  %-0,22
 • BIST
  7,6947
  %-0,06
Sivas’ta Hamsi yüzleri güldürdü

Sivas’ta Hamsi yüzleri güldürdü

İç Anadolu’da yer alan ve denize kıyısı olmayan Sivas’ta son günlerde hamsinin kilogram fiyatının 10 TL’ye düşmesi sebebiyle tüketiciler ucuza bol hamsi alabildi.

Yılın bu aylarında çok fazla ve de çok ucuz olması gereken hamsinin Gürcistan tarafına göç etmesi ile fiyatlarda büyük bir yükseliş söz konusu olmuştu. Sivas’ta geçen hafta kilosu 20 TL’den satılan hamsi bu hafta Samsun tarafından gelen yerli hamsinin bolluğu ile 10 TL’ye kadar düştü. Denize kıyısı olmayan Sivas’ta hamsinin bol ve ucuz olması vatandaşın yüzünü güldürdü. Balık fiyatlarının düşmesi ile birlikte hamsi, istavrit bu hafta yoğun olarak tüketildi. Bu durum hem tüketicinin hem de satıcının yüzünü güldürdü.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir