Hamidiye Kültür Parkı Eylül 2021’de açılacak

Hamidiye Kültür Parkı Eylül 2021’de açılacak
18:16 - Nisan 20 2021 Salı

İl Özel İdaresi tarafından yapımı devam eden ‘Hamidiye Kültür Parkı ve bünyesindeki 22 farklı projenin 4 Eylül’de açılması planlanıyor.

Sivas Valiliği koordinesinde Sivas İl Özel İdaresi tarafından yapım çalışmalarına başlanan ve halihazırda tamamlanma aşamasına gelen Hamidiye Kültür Parkı yakında Sivaslı vatandaşların hizmetine girecek. Sivas Valisi Salih Ayhan bugün yapım çalışmaları devam eden parka gerçekleştirdiği ziyarette açıklamalarda bulundu. Vali Ayhan, Osmanlı döneminde saray atlarının yetiştirildiği tarihi hara ve diğer yapıların restore edilerek 4 Eylül’de vatandaşların hizmete girmesinin hedeflendiğini belirtti. Söz konusu parkta 22 farklı projenin bulunduğuna dikkat çeken Vali Ayhan, parkın açılması ile birlikte gerek turizm gerekse sosyal alanlar bakımından bölgenin bir cazibe merkezi haline geleceğini belirtti.

Parkta bulunan projeler arasından Abdülhamit Han Anı Evi, Minia Sivas, Egzotik Park ve At Ahırları gibi yapılar en çok dikkat çeken projeler olarak göze çarpıyor.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi