Sivas Haberler

Hafik’te Yıkılan Köprü Tehlike Saçıyor!

Sivas’ın Hafik ilçesine 7 km kadar mesafede bulunan Durulmuş Köyü’nde taş köprü 2 ay önce yıkıldı. Köylülerin ahırlarına giden yolun üzerinde yer alan yıkık köprü tehlike saçmaya devam ediyor.

Hafik’te Yıkılan Köprü Tehlike Saçıyor!
147 Okundu
04 Mart 2019 - 15:08

Sivas’ın Hafik ilçesine 7 km kadar mesafede bulunan Durulmuş Köyü’nde taş köprü 2 ay önce yıkıldı. Köylülerin ahırlarına giden yolun üzerinde yer alan yıkık köprü tehlike saçmaya devam ediyor.

Kızılırmak’ın üzerinde bulunan köprü, su seviyesinin yükselmesinden dolayı 2 ay önce yıkıldı. Yıkık taş köprü, köylülerin ahırlarında giden yolun üzerinden bulunuyor. Herhangi bir şekilde güvenlik önleminin alınmamış olması, tehlikeye yol açıyor. Herhangi bir şekilde uyarı levhasının bulunmaması ise kazalara adeta davetiye çıkartıyor.

Yıkık Köprüde Uyarı Levhası Bile Yok!

Hafik ilçesi Durulmuş köylüleri, bu durumdan dert yanarak, yardım istiyor. Köy sakinlerinden Bülent Özkan, “Bende buraya karşıda bulunan mağaralar var oraya gezmeye gelmiştim. Burada karşıya geçmek için köprünün olduğunu biliyordum ama geldiğimde şok oldum. Köprünün başına geldiğimde köprünün yıkık olduğun gördüm. Uyarı levhası falanda yok. Gördükten sonra köydeki arkadaşlarla irtibata geçtim ne zaman yıkıldı diye, 2-3 ay olmuş yıkılalı. Bence çok tehlikeli. Bu yol kullanılıyor, karşıda başka köyler var. Uyarı levhası yok. Gece buradan bir araba falan gelse buraya uçabilir. Yetkililerden bunun göz önüne alınmasını istiyorum” dedi.

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store