Hacı olma hayali evinin yarısı ile birlikte gitti

Hacı olma hayali evinin yarısı ile birlikte gitti
11:12 - Temmuz 18 2021 Pazar

Rize’de geçtiğimiz çarşamba günü Güneysu ilçesi Ballıdere köyünde yarısı sele kapılan ve o anları güvenlik kameralarına yansıyan evde oturan 65 yaşındaki Gülizar Karali’nin en büyük hayali de sel sularına kapılarak kayboldu.

Yıllardır hac için para biriktiren Karali, parasını odasında yattığı karyolanın altına sakladı. Sel nedeniyle kopan evin bir kısmında Karali’nin hayalini kurduğu hac parası da parayı sakladığı karyola ile sel sularına kapılarak gözden kayboldu.

Artık eve girmeyi bile istemeyen Karali yaşadığı duygusal çöküntüyü anlatırken “Evimi görünce göğsümde bir ağrı oluyor” ifadelerini kullandı.

“Eve çıkmaya korkuyorum”

Karali “Eve çıkmaya korkuyorum. Göğsümde bir ağrı oluyor, evi görmek istemiyorum. 55 yıldır bu evdeydim. Her şeyim, her düzenim evin içerisindeydi. Hacılık için para biriktirmiştim, o parayı koyduğum yer denize gitti. Parayı karyolanın altına koymuştum, o karyola selde yatağı ile birlikte gitti. 5 kuruş, 10 kuruş biriktirmiştim o parayı. Kendime bir eksiklik etmedim ama idare ettim, biriktirdim ki dedim gideyim hacılığımı edeyim. Kız kardeşim hacılığa gittiği zaman param yoktu gidememiştim. Şimdi eniştem gidecekti onunla beraber giderim dedim. Öyle 5 kuruş 10 kuruş paramı yığdım, o da öyle gitti. En çok ona üzüldüm. Odada iki karyola vardı, parayı koyduğum gitmiş. Eğer öbürüne koysaydım gitmeyecekti” cümleleriyle anlattı.

Rize Milletvekili Avcı’dan hac sözü

AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı sele maruz kalan evin olduğu bölgeyi ziyareti sırasında yaşlı kadına kendisini hacılığa gönderme sözü vererek “Senin hacılığını biz ayarlarız. Göndeririz seni. Eğer haça gideceksen, senin hacılığını ben halledeceğim. Hacılık şu anda kapalı, açıldığı zaman ben halledeceğim” dedi.

Ev ve önündeki 4 katlı bina tahliye edilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, dehşet anlarının saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdığı sel ve heyelan yaşanan bölgede incelemelerde bulunarak heyelanda kopan ev ile önündeki 4 katlı evin tahliye edileceğini dile getirdi. Bakan Kurum vatandaşların mağdur edilmeyeceğini, kendilerine yeni bina yapılacağı konusunda da telkinde bulundu.

Hasan Fehmi Demir – Osman Kubilay Küçükmustafa – Oğuz Bal

 

İLGİLİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Rize afet bölgesi ilan edilecek’

İLGİLİ HABER

Rize’de sel felaketinin tanıkları korku dolu anlarını anlattı

İLGİLİ HABER

Rize’de sel ve heyelan anı güvenlik kameralarına böyle yansıdı

İLGİLİ HABER

Bakan Kurum: ‘Rize’deki selde zarar gören 24 tane acil ağır hasarlı yıkık bina tespit ettik’

İLGİLİ HABER

Bakan Yanık’tan Rize’de sel felaketinden etkilenen vatandaşlara destek açıklaması

İLGİLİ HABER

Rize’de sel felakete dönüştü

İLGİLİ HABER

Rize’deki selde son durum!

İLGİLİ HABER

Rize’nin Çayeli ilçesinde selin bıraktığı tahribat gün ağarınca ortaya çıktı

İLGİLİ HABER

Şiddetli yağış Rize’yi etkisi altına aldı

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi