Sivas Haberler

Gürün’de yapılan yeni Devlet Hastanesi hizmet vermeye başladı

İlçede 2014 yılında temeli atılan ve 25 yatak kapasiteli olan yeni Gürün Devlet Hastanesi düzenlenen törenle hizmet vermeye başladı.

Gürün’de yapılan yeni Devlet Hastanesi hizmet vermeye başladı
121 Okundu
20 Mart 2019 - 20:17

İlçede 2014 yılında temeli atılan ve 25 yatak kapasiteli olan yeni Gürün Devlet Hastanesi düzenlenen törenle hizmet vermeye başladı.

Sivas’ın Gürün ilçesinde TOKİ tarafından inşa edilen ve 25 yatak kapasitesi olan Yeni Gürün Devlet Hastanesi bugün düzenlenen törenle hizmete açıldı. Yapılan açılış törenine Sivas İl Sağlık Müdürü Selçuk Moğolkoç, Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi, Gürün Kaymakamı Reşat Özer Özdemir, AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışta yapılan konuşmalarda, Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi, açılışı yapılan hastanede doktor eksikliği bulunduğunu ve imkanlar ölçüsünde gerekli olan branşlarda doktorların atanması talebinde bulduklarını söyledi.

2014 yılında 50 yatak kapasiteli olarak projesi hazırlanıp temeli atılan projede değişiklik yapılarak 25 yatak kapasiteli olarak tamamlanan hastane bünyesinde Acil, Kadın Doğum, Dahiliye, Diyaliz ve evde sağlık hizmetleri alanlarında servis hizmeti verecek birimler bulunuyor. Ayrıca hastanede haftanın birer günü genel cerrahın ve doğum uzmanının poliklinik hizmeti vermesi planlanıyor.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Son Gönderiler Cenk Akarsu (Tümü)

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store