• DOLAR
  5,7971
  %-0,49
 • EURO
  6,4953
  %0,11
 • ALTIN
  277,84
  %-0,57
 • BIST
  98.415
  %3,71
Gürün İlçe Jandarma Komutanı’ndan Magandalara Uyarı

Gürün İlçe Jandarma Komutanı’ndan Magandalara Uyarı

Düğün magandaları konusunda önemli açıklamalarda bulunan Gürün İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Burhan Çolak; bu magandaların ihbar edilmesi çağrısında bulundu.

Gürün İlçe Jandarma Komutanı’ndan Magandalara Uyarı

Derin Anadolu Kültürü’nün çok sayıda farklı adetle zenginleştirildiğini ve kadim göreneklerle bezendiğini belirten Çolak; düğün merasimlerinin ulvi amaçlarla düzenlendiğini açıkladı.

Bayram, uğurlama, düğün ya da spor müsabakaları gibi organizasyonlarda ateşli silahlar kullanılarak havaya ateş açılmasının; yaralanma hatta ölüm olaylarına neden olabildiğine değinen Çolak; bu tür hadiselerin sıklıkla yaşanıldığına değindi.

Düğün sırasında havaya ateş açılmasının sonrasında birçok insanın yaralandığı haberleri yaygınlaşmaktadır şeklinde açıklama yapan Çolak; bu tür olayların vatandaşlar tarafından ihbar edilmesinin önemine vurgu yaptı.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir