• DOLAR
  5,7971
  %-0,49
 • EURO
  6,4953
  %0,11
 • ALTIN
  277,84
  %-0,57
 • BIST
  98.415
  %3,71
Gürün içme suyu şebekesi yeniden yapılıyor

Gürün içme suyu şebekesi yeniden yapılıyor

Sivas’ın Gürün ilçesinde 1994 yılında yapılan ve bugüne kadar hizmet veren içme suyu şebekesinin yenilenme çalışmaları devam ediyor. İlk yapıldığı dönemde asbest boruları olarak döşenmiş olan bu şebeke ihtiyaca cevap veremeyecek hale geldi. Bu sebeple yenilenme kararı alındı. 90 kilometre uzunluğundaki şebeke suyu yenileme çalışmasında eski borular
polietilen borular ile değiştirilecek.

GÜRÜN’ÜN İÇME SUYU ŞEBEKESİ YENİDEN YAPILIYOR

Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi içme suyu şebekesinin daha önce asbest borulardan yapıldığını yenilerken daha kullanışlı ve sağlıklı olan polietilen boruların kullanıldığı söyledi. Bu yenileme çalışmasının bitmesi ile Gürün halkı daha temiz ve sağlıklım bir içme suyuna kavuşmuş olacak.

 

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir