• DOLAR
  5,7189
  % -0,12
 • EURO
  6,3502
  % -0,23
 • ALTIN
  276,5321
  % -0,35
 • BIST
  95.546
  % -0,51
Gürültü kirliliği ile mücadele edilecek

Gürültü kirliliği ile mücadele edilecek

Aynı zamanda Sivaslı olan Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Dr. Baran Bozoğlu Sivas’taki gürültü kirliliği konusunda önlemler alınması gerektiğini belirtti.

SİVAS’TA GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ İLE MÜCADELE EDİLECEK

Sivas’taki gürültü kirliliğinin önemli sorunlar sıralamasında ikinci sırada yer alması sebebiyle kamu denetimlerinin arttırılması gerektiğini savunan Dr. Baran Bozoğlu bu konuda çeşitli çözüm önerileri de sundu. Gürültü kirliğinin Sivas için önemli bir sorun olmasında şehrin coğrafi yapısının, kentleşme ve sanayileşme alanındaki hızlı ilerlemelerin etkili olduğunu söyleyen Bozoğlu, İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nün ve Sivas Belediyesi’nin gürültü yapılan alanlarda denetimlerini sıklaştırması gerektiğini belirtti.

 

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir