• DOLAR
  5,9257
  %0,15
 • EURO
  6,5433
  %0,20
 • ALTIN
  281,98
  %0,09
 • BIST
  95.258
  %1,36
Güroymak’ta “Okuma ve zeka oyunları atölyesi” oluşturuldu

Güroymak’ta “Okuma ve zeka oyunları atölyesi” oluşturuldu

Bitlis’in Güroymak Kaymakamlığınca ilçede “Okuma ve zeka oyunları atölyesi” oluşturuldu.

Güroymak Kaymakamlığınca Şehit Er Fevzi Güngür İlkokulunda Okuma ve zeka oyunları atölyesi” oluşturuldu. Güroymak Güroymak Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, okuma ve zeka oyunları atölyesi oluşturduklarını ifade etti. Bir sınıfın boya ve badana işlerini bitirdikten sonra, sınıfın zeminine tatami zemin döşediklerini belirten Kaymakam Alibeyoğlu,” İçerisine masa, sandalye, ağaç kitaplık, minder, zeka oyunlarını aldık. Bu projemizle bu yavrularımızı stresten ve yarış ortamından kurtarıp biraz dinlenme, okuma ve oyun ortamında yetişmelerini sağlayacağız. Okuma ve zeka oyunları atölyesinin amacı öğrencilerimiz eğlenirken zekâlarını geliştirmeleri, zihinlerini açmaları ve yeni bir şeyler öğrenmelerini sağlayacaktır. Çocuklarımıza oyun ortamında eğitimi ve kendi içerisinde tatlı bir rekabet ve yarış ortamında zekâsını, niteliklerini, yeteneklerini geliştirme ortamı sağlayacaktır” dedi.

Şehit Er Fevzi Güngür İlkokulu temizlik ve hijyen konularında “Beyaz bayrak” aldı

Kaymakam Alibeyoğlu, “Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından imzalanan protokol kapsamında okullarımız denetlendi ve Şehit Er Fevzi Güngür İlkokulu beyaz bayrak sertifikası ve beyaz bayrağı alarak okullarında astıklarını gördük. “Her sınıfın bir ağacı olsun” projesi kapsamında okul idareci ve öğretmenler tarafından ağaç alınarak okul bahçesine dikilmiştir. Bu başarılardan dolayı okul idareci ve öğretmenlerimizi tebrik eder, başarıların devamını diliyorum” dedi.

Şehit Er Fevzi Güngür İlkokulu Müdiresi Elif Okay ise, “Okulda yaptığımız her çalışma ve projemizde Kaymakamımız Alibeyoğlu’nun desteğinden dolayı başarılar elde ettik. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir