• DOLAR
  5,7512
  %0,01
 • EURO
  6,3895
  %-0,02
 • ALTIN
  272,97
  %0,04
 • BIST
  7,5703
  %-0,06
Güneşten Gözleriniz Rahatsız Oluyorsa Dikkat

Güneşten Gözleriniz Rahatsız Oluyorsa Dikkat

Güneşli havalarda gözünün birini kapatanlar, başını eğerek ve çevirerek bakanlar dikkat şaşı olabilirsiniz. Bu konuda Medicana Sivas Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Zeynep Büyükbaş güneşli havalarda bu şekilde davranış gösteren kişilerin gözleri ile ilgili sıkıntıları olabileceğini ve kontrole gitmeleri gerektiğini açıkladı.

Güneşten Gözleriniz Rahatsız Oluyorsa Dikkat

Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Zeynep Büyükbaş şaşılık, şaşılık belirtileri ve şaşılık hakkında merak edilenler açıklamalarda bulundu. Büyükbaş şaşılığın gözlerin bakış açılarının tek bir doğrultuda olmayıp farklı yöne kayması şeklinde açıkladı. Şaşılığın bebeklerde belli oranda görüldüğü fakat çocuk büyüdükçe bunu normale döndüğünü söyleyen Op.Dr. Zeynep Büyükbaş 3. Ayından sonra bebeğin gözünde kayma devam ediyorsa doktora başvurulması gerektiğini belirtti.

Şaşılık bulunan kişinin mutlaka tedavi edilmesi gerektiği, şaşılığın kendiliğinde düzelmeyeceğini söyledi. Ayrıca şaşılığın ne kadar erken tedavi edilirse o kadar yüksek oranda iyileşme sağlanacağını belirtti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir