• DOLAR
  5,7244
  %-0,32
 • EURO
  6,2983
  %-0,51
 • ALTIN
  280,52
  %0,16
 • BIST
  100.021
  %-0,22
Güneş Gözlüğü alırken dikkatli olun

Güneş Gözlüğü alırken dikkatli olun

Kaliteli olmayan güneş gözlükleri kişinin göz sağlığı açısından oldukça olumsuz durumların ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir.

GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ ALIRKEN DİKKATLİ OLUN

Güneş gözlüğü seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında açıklamalarda bulunan Özel Esentepe Hastanesi Göz Hastalıkları Bölümü’nde görev yapan Op. Dr. Hasan Vatansever insanların güneş gözlüğü seçiminde dikkatli olmaları ve seçici davranmalarının önemi üzerinde durdu. Son zamanlarda ozon tabakasındaki delinmenin ve buna bağlı olarak ortaya çıkan küresel ısınmanın sonucunda güneşli gün sayısının arttığı ve güneş gözlüğü kullanmanın gerekli olduğunu konusunda açıklamalar yapan Vatansever, özellikle dışarıda çalışanların güneş gözlüğü kullanmayı ihmal etmemesi gerektiğini de söyledi.

Op. Dr. Hasan Vatansever güneş gözlüğü seçerken ultraviyole ışınlarını % 100 filtre ettiğinden emin olunan kaliteli güneş gözlüğü alınmasını ve bu gözlüklerin sertifikalı (CE) olmasına da dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir