• DOLAR
  5,7971
  %-0,49
 • EURO
  6,4953
  %0,11
 • ALTIN
  277,84
  %-0,57
 • BIST
  98.415
  %3,71
Görevdeyken vefat eden Vali Zübeyir Kemelek Anıldı

Görevdeyken vefat eden Vali Zübeyir Kemelek Anıldı

Sivas Valisi olarak çalışırken ölümcül bir hastalığa yakalanan Sivas için önemli katkılar yapan Vali Zübeyir Kemelek için anma töreni düzenlendi. Anma töreni adının yaşatıldığı okulda yapıldı. Zübeyir Kemelek’in ölümünün beşinci yılı.

Vefat eden Vali Merhum Zübeyir Kemelek’in adını taşımakta olan İlk ve Ortaokulda yapılan program önce Kuranı Azimüşşan ile başladı. Ardından Sivas Valiliği’nin hazırladığı valinin başarılı işlerini gösteren bir sinevizyon verildi.

Merhum Kemelek’in birçok ilde ve ilçede önemli hizmetlerinin ardından Sivas’ta vefat ettiğini ve kendisi ile 2 yıl çalışma fırsatı bulduğunu söyleyen Vali Ayhan, “Nezaketi, beyefendiliği, kibarlığı, devlet adamlığı, hakka ve hukuka riayeti çok örnek bir insandı. Ondan çok şey öğrendim. Her gittiği yerde bir çivisi değil, koca koca çınarları oldu. Bu okulda eğitim gören siz öğrenciler en güzel örneklerisiniz. Zübeyir Kemelek Sivaslıların gönlünde taht kurdu. Sivaslılar onu çok benimsedi, o Sivas’ı çok sevdi. Vefatında ‘Bir Şehir Ona Ağladı’ diye haber başlıkları atıldı. Bu herkese nasip olmaz. 21 Şubat günü bütün şehir mahzundu, bütün şehir hüzünlüydü ve o gün çok güzel bir şekilde uğurlandı. Herkes bir gün ayrılacak bu dünyadan önemli olan imanıyla ve eserleriyle gidebilmek. İşte bu okul onun eseridir. Onu hep hatırlayın ve dua edin.” dedi.

Daha sonra ise Vali’nin adı ile okulda bir köşenin açılışı gerçekleştirildi.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir