• DOLAR
  5,7971
  %-0,49
 • EURO
  6,4953
  %0,11
 • ALTIN
  277,84
  %-0,57
 • BIST
  98.415
  %3,71
Gökpınar gölü maviliğiyle görenleri büyülüyor

Gökpınar gölü maviliğiyle görenleri büyülüyor

Sivas’ın Gürün ilçesinde bulunan Gökpınar gölü fotoğrafçılar için tam bir kartpostallık manzaralar sunacak güzelliklere sahip. Gökpınar gölünün ziyaretçi sayısı da her geçen gün artıyor. Göl tabi halinin bozulmaması ve dibinde tortu oluşmaması sebebiyle dünyanın en berrak suyuna sahip olarak biliniyor. Gölün berrak ve mavi suyu etrafındaki yeşillikle birleşince cenneti andıran bir manzara ortaya çıkıyor.

gorenleri-buyuluyor.jpg (860×440)

Doğal ortamının bozulmaması ve sahip olduğu güzellik sebebiyle Gökpınar gölü özellikle dinlenmek ve huzur bulmak isteyenlerin uğrak yeri olma özelliğine sahip bulunuyor. Gölün temiz suyu sebebiyle göldeki balıklar ve gölün dibindekiler çok rahat bir şekilde görülebiliyor. Bu özelliği ile de doğal bir akvaryum olarak nitelendiriliyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir