• DOLAR
  5,8949
  %-0,54
 • EURO
  6,5056
  %-0,52
 • ALTIN
  282,76
  %-0,62
 • BIST
  93.981
  %-5,10
Gezertere Koruma Altına Alındı

Gezertere Koruma Altına Alındı

Dünya üzerinde Sivas ve Erzincan sınırı içerisinde yetişen Gezertere bitkisinin yok olmaması konusunda özel çalışmalar yapılıyor. Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmada Gezertere bitkisinin yetiştirilmesi ve korunması konusunda adımlar atıldı.

Gezertere Koruma Altına Alındı

Gezertere bitkisine yönelik olarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Tür Koruma Eylem Planları çerçevesinde çalışmaların yürütülmesi meyvesini vermeye başladı. Başlatılan çalışmalar neticesinde Sadece Sivas ve Erzincan bölgesinde yetişen Gezertere bitkisinin koruma altına alındığı bildirildi.
Yapılan Çalıştayda konuşma yapan Dr. Erol Dönmez; bu bitki türünün ilk defa Sivas Divriği ilçesinde görüldüğünü belirterek; bu bitkin endemik türler arasında yer aldığından söz etti.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir