• DOLAR
  5,9496
  %0,11
 • EURO
  6,5649
  %0,17
 • ALTIN
  302,32
  %0,67
 • BIST
  7,7730
  %0,02
Gerze’de kurbanlık satışı hareketlendi

Gerze’de kurbanlık satışı hareketlendi

Sinop’un Gerze ilçesinde Sanayi Sitesi yanında kurulan hayvan pazarında, mal sahipleri kurban satışlarındaki hareketliliğin başladığını belirtti.

Tüm küçükbaş ve büyükbaş hayvanların bulunduğu pazarda koç fiyatları 800 TL ile 1000 TL arasında değişirken, keçiler 1500 TL ile 2000 TL arasında alıcı buluyor.

Koçlardan ortalama 15 kilo et çıktığını söyleyen satıcılar, keçilerden 35-40 kilo arasında et çıktığını belirttiler. Büyükbaş hayvanların kilolarına göre fiyatları değişkenlik göstererek 5 bin 500 TL’den başlayıp 15 bin TL’ye kadar alıcı bulduğu belirtildi.

Mal sahipleri bu yıl hayvan sayısının Gerze’ye göre fazla olduğunu, fiyatların da abartılı rakamlar olmadığını, hatta kurban fiyatlarının bir önceki yılla aynı olduğunu, hareketliliğin ilerleyen günlerde daha da artacağını söylediler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir