• DOLAR
  5,7189
  % -0,12
 • EURO
  6,3502
  % -0,23
 • ALTIN
  276,5321
  % -0,35
 • BIST
  95.546
  % -0,51
Geri dönüşüm maddelerinden defile yapıldı

Geri dönüşüm maddelerinden defile yapıldı

Sivas’ta ‘Dönüşüm İyi Gelecek ‘projesi kapsamında Şehit Hamit Kandur İlkokulu öğrencileri tarafından düzenlenen etkinlikte geri dönüşümlü atıklardan farklı kıyafet tasarımları yapılarak bunlarla defile düzenledi.

Şehit Hamit Kandur İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri tarafından düzenlenen etkinlik okul bahçesinde yapıldı. Bu etkinlik kapsamında düzenlenen defilede podyuma farklı kıyafetleri ile çıkan öğrenciler, jüri tarafından değerlendirildi. Öğrenciler verilecek en yüksek oyu alabilmek için ise yaptıkları elbiseleri podyumda sergiledi. Yarışmada en yüksek oyu alan 3 öğrenciye ödül verildi. Öğrenciler ödüllerini Çevre Şehircilik İl Müdürü Nazım Yakut ve Okul Müdürü Mehmet Keklikçi’nin elinden aldı. Öğrencilerin sergilediği defileleyi çok sayıda veli ve öğrenci arkadaşları izledi.

Burada bir konuşma yapan Okul müdürü Mehmet Keklikçi, “Sizlerin bilinçlenmesi ve çevreyi daha temiz tutmanız için bu günü tertiplemiş bulunuyoruz. Atık malzemelerden bir şeyler üretmenin mutluluğunu yaşadınız. Güzel ürünler ortaya çıkartmışsınız. Bunları bizler sergileyeceksiniz hepinizin emeklerine sağlık ‘ dedi.

Öğrenciler ise elbiseleri tasarlamak için aileleri ile uzun uğraşlar verdiklerini belirterek, gerçekleştirdikleri etkinlikten dolayı ise mutlu olduklarını söyledi.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir