Sivas Haberler

Geri dönüşüm maddelerinden defile yapıldı

Sivas’ta ‘Dönüşüm İyi Gelecek ‘projesi kapsamında Şehit Hamit Kandur İlkokulu öğrencileri tarafından düzenlenen etkinlikte geri dönüşümlü atıklardan farklı kıyafet tasarımları yapılarak bunlarla defile düzenledi.

Geri dönüşüm maddelerinden defile yapıldı
148 Okundu
20 Mart 2019 - 11:38

Sivas’ta ‘Dönüşüm İyi Gelecek ‘projesi kapsamında Şehit Hamit Kandur İlkokulu öğrencileri tarafından düzenlenen etkinlikte geri dönüşümlü atıklardan farklı kıyafet tasarımları yapılarak bunlarla defile düzenledi.

Şehit Hamit Kandur İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri tarafından düzenlenen etkinlik okul bahçesinde yapıldı. Bu etkinlik kapsamında düzenlenen defilede podyuma farklı kıyafetleri ile çıkan öğrenciler, jüri tarafından değerlendirildi. Öğrenciler verilecek en yüksek oyu alabilmek için ise yaptıkları elbiseleri podyumda sergiledi. Yarışmada en yüksek oyu alan 3 öğrenciye ödül verildi. Öğrenciler ödüllerini Çevre Şehircilik İl Müdürü Nazım Yakut ve Okul Müdürü Mehmet Keklikçi’nin elinden aldı. Öğrencilerin sergilediği defileleyi çok sayıda veli ve öğrenci arkadaşları izledi.

Burada bir konuşma yapan Okul müdürü Mehmet Keklikçi, “Sizlerin bilinçlenmesi ve çevreyi daha temiz tutmanız için bu günü tertiplemiş bulunuyoruz. Atık malzemelerden bir şeyler üretmenin mutluluğunu yaşadınız. Güzel ürünler ortaya çıkartmışsınız. Bunları bizler sergileyeceksiniz hepinizin emeklerine sağlık ‘ dedi.

Öğrenciler ise elbiseleri tasarlamak için aileleri ile uzun uğraşlar verdiklerini belirterek, gerçekleştirdikleri etkinlikten dolayı ise mutlu olduklarını söyledi.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Son Gönderiler Cenk Akarsu (Tümü)

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store