• DOLAR
  5,9127
  %0,42
 • EURO
  6,5563
  %0,38
 • ALTIN
  296,65
  %0,63
 • BIST
  7,6863
  %0,30
Amerika İranlı generali öldürdü

Amerika İranlı generali öldürdü

Amerika dün Irak’a yaptığı uyarılardan sonra jetlerini harekete geçirdi ve dün akşam Bağdat’a operasyon düzenledi. Alınan bilgilere göre hava saldırısında İranlı General Kasım Süleymani hayatını kaybetti.

Irak’ta İran güçlerinin etkisinin artmasını istemeyen ABD, geçtiğimiz gün Dışişleri Bakanı Pompeo aracılığıyla ülkeye bir mesaj göndermiş ve İranlıların ülkede söz sahibi olmasını istemediklerini belirtmişti. Bu gelişmeler çerçevesinde olumlu bir adım olmayınca Amerika Hava Kuvvetleri devreye girdi. Geç saatlerde yapılan hava saldırısında Süleymani’nin yanında Haşdi Şabi güçlerinin önemli bir komutanı olan Mehdi Mühendis de öldürüldü.

Amerika Birleşik Devletleri tarafından yapılan açıklamada saldırının amacının Amerikalı diplomatları korumak olduğu açıklandı. Bağdat Büyükelçiliğindeki personelin durumuyla ilgili ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir