• DOLAR
  5,9127
  %0,42
 • EURO
  6,5563
  %0,38
 • ALTIN
  296,65
  %0,63
 • BIST
  7,6863
  %0,30
Sivaslı gençler yerli otomobile destek verecek

Sivaslı gençler yerli otomobile destek verecek

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan yerli otomobillerin bakımlarını yapmak üzere yetiştirilen Sivas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri herkese umut verdi.

Yüksek teknoloji ile donatılmış olan yerli otomobille ilgili ortaya birtakım iddialar atılmış ve Türkiye şartlarında bu otomobilin bakımının yapılmasının zor olacağı belirtilmişti. Türkiye’deki mekanik ustalarının bu aracın teknolojisi karşısında çaresiz kalacağı şeklinde yorumlar yapılıyordu. Sivas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu konuda verdiği kaliteli eğitimler adeta söylentilere cevap verdi.

Edinilen bilgilere göre buradaki öğrencilere hem motor üzerine, hem de elektrikli aksamlar üzerine eğitimler veriliyor ve yerli otomobille ilgili sistemlerin öğrencilere öğretilmesi amaçlanıyor. Bu bilgilerle donatılan öğrencilerin büyük bir bölümünün yerli otomobille ilgili ilerleyen yıllarda bakım desteği vermesi bekleniyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir