Gençler aşılanmaya başladı

Gençler aşılanmaya başladı
13:00 - Haziran 23 2021 Çarşamba

Türkiye’de korona virüsle mücadele kapsamında aşılama çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Aşı randevularında yaş sınırı 25’e indi. Randevu alan gençler, aşı olmayı ertelemiş büyükleri varsa konuşup, randevu için yardımcı olsun. İlk randevular yarın. Gençlik salgına karşı harekete geçsin” ifadelerini kullandı. Bu sabah itibarıyla aşı randevusunu alan gençler hastane ve aile sağlığı merkezlerinin yolunu tuttu. Randevularını alarak Prof. Dr. Murat Dilmener Hastanesi’ne gelen gençler aşılarını olmaya başladı.

Aşının 25 yaş sınırına inmesinin sevindirici olduğunu belirten Şafak Barış Özkan, “Bayadır bekliyordum zaten bu virüsten kurtulmak için de son zamanlarda da hızlandı aşı o açıdan çok mutluyum kısa sürede ülkemizin bu salgından kurtulacağına inanıyorum. Aşının 18 yaşa ineceğini söylüyorlar Eylül ayında normale döneceğimizi düşünüyorum” dedi.


“Önyargılı olmamalıyız”

Ceren Öztürkoğlu ise, “Bence herkes aşılanmalı zaten normale dönmemiz için bu şart, aşı olurken bir şey hissetmedim normaldi. Aşı olurken korkmamalı ve önyargılı olmamalıyız” şeklinde konuştu.

Armağan Yılmaz

 

İLGİLİ HABER

İlçe meydanında randevusuz Covid-19 aşısı

İLGİLİ HABER

Merkel, korona virüs aşısının ikinci dozunu Moderna’dan yaptırdı

İLGİLİ HABER

Kremlin: ‘Bağışıklığı olmayan ve aşılanmayan kişiler her alanda çalışamayacak’

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi