Genç doktor göreve başlamadan önce kendini savunmayı öğreniyor

Genç doktor göreve başlamadan önce kendini savunmayı öğreniyor
14:17 - Aralık 18 2020 Cuma

Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu Aybike Olcay Gürkan, atandığı hastanede göreve başlamadan önce olası şiddet olaylarına hazırlık için aikido ve muaythai öğreniyor.

Dünya genelinde baş gösteren pandemi koşullarında en ağır şartlar altında görev yapan sağlık çalışanları kendilerine uygulanan şiddet olayları ile ilgili önlemler almaya başladı. Bu örneklerden bir tanesi de Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu doktor Aybike Olcay Gürkan. Genç doktor, atandığı Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda göreve başlamadan önce olası hasta yakını şiddet olaylarına karşı önlem olması amacıyla savunma sanatlarını öğrenmeye başladı. Çocukluğundan itibaren de ilgi duyduğu aikido, muaythai gibi savunma sanatlarını şimdi mesleği kapsamında kullanmak zorunda kalabileceğini düşünen doktor, antrenmanlarına aksatmadan devam ediyor.

Genç doktorun antrenörü ve annesi de bu durumdan hoşnut olmasalar da Türkiye şartlarına bakıldığında böyle bir çözüm bulabildiklerini ifade ettiler.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi